ОСТАННІЙ МІЛЬЙОН з районної казни планують розподілити на черговій сесії районної ради
Добавив: novoselytsia7
Коментарів: 0
Добавлено: 14-09-2018, 14:10
Переглядів: 18
Її засідання призначено на 20 вересня, а за тиждень до цього, згідно з регламентом, депутати працювали в профільних комісіях, де попередньо обговорили, як сесійні, так і планові питання.
Найболючіше, звичайно, – питання коштів. В порядку денному сесії – і звіт про виконання районного бюджету за перших півроку, і внесення змін до головного кошторису. Перевиконання районного бюджету за січень-червень немає, тому коштів до розподілу – нуль. А щоб задовольнити лише потребу на заробітну плату бюджетникам до кінця року, потрібно не менше 8 мільйонів гривень. Єдиною надією залишався резервний фонд, у якому – трохи більше одного мільйона. Члени бюджетної комісії (головував Василь Сухораб) погодились з пропозицією керівників влади в районі Євгенії Бойко та Дмитра Вакарюка: залишити у резервному фонді 107 тисяч гривень, а мільйон направити на заробітну плату бюджетникам. Це для нас, простих смертних, мільйон – дуже серйозна цифра. Насправді її можна поділити буквально за якихось півгодини. Звичайно, задовольнити цілком не змогли нікого, але депутати спробували вділити «всім сестрам по сережці» – первинній медицині, спорту, культурі. Понад 100 тисяч гривень спрямують на відшкодування втрат, завданих пожежами в двох домогосподарствах – у Форосному і Тарасівцях.
Крім того, як поінформувала в.о.начальника управління фінансів РДА Вероніка Романюк, окремі сільські ради спрямовують кошти на: придбання електрокардіографа для амбулаторії та дитячого майданчика (Котелеве), постільної білизни, подушок, електроплити і м’ясорубки для дошкільного підрозділу (Зелений Гай) та утримання соціальної сфери (Мамалига). На диво засідання бюджетної комісії пройшло спокійно, без суперечок. Втім, якщо ділити нічого… Чого не скажеш про інші комісії – з питань промисловості і АПК (Алчіп Рошка), охорони здоров’я (Ігор Дубей), регламенту і законності (Валерій Пріску), освіти, культури, молоді та спорту (Світлана Гавка). І на комісіях, і на засіданні президії, яке провів Дмитро Вакарюк, депутати задавали запитання, на які відповіді сьогодні не знайдеш. І не має значення конкретне воно, як от: «де знайти 100 тисяч гривень, щоб профінансувати державну (!) програму боротьби з цукровим діабетом?», «що буде зі Стальновецьким будинком для проживання самотніх людей, якщо об’єднані громади не погодяться взяти дольову участь в його утриманні?» чи філософське на кшталт: «хто дав право депутатам міської ради «перебирати людьми», одні села приймати в громаду, інші – ні?» Детальніше про це мова, мабуть, ітиме в сесійній залі менш ніж за тиждень. Втім, маю великий сумнів, що хтось зможе за ці шість днів знайти на них відповідь.
Ганна ВАКАРЧУК


 
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Новоселицька районна газета "Слово правди"

Тел. (03733) 2-11-63, 2-11-69, 2-11-72.

Адреса: м.Новоселиця, вул.Клубна, 3, 3-ій поверх, 60300.

Передплатны індекси:
61547, 61548 - укр. і рум.


Особистий кабінет